Kuukausi: marraskuu 2017

kuvitus_uutiset

Archives

Winter Wildness -kilpailujen aikataulut

Winter Wildness 2017 -kilpailut kisataan tänä vuonna Jyväskylässä kaksipäiväisinä! Kilpailupäivien aikataulut ovat nyt varmistuneet ja ne ovat seuraavat

 

Lauantaina 2.12.2017

12:00 Ovet auki yleisölle

13: 00 Kilpailujen avajaiset

13:10 TANSSI ALOITTELIJAT, YHDISTETTY

13:10–13:14 Golden Spirit, Celtines TA
13:14–13:18 Northern Lights Cheerleading, Junior Dance 2 TA
13:18–13:22 Funky Team Espoo, Funky Dance Espoo TA

13:30 CHEER ALOITTELIJAT MINIT & CHEER ALOITTELIJAT, AIKUISET
13:30–13:34 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Mist CAM
13:34–13:38 Jaguars Spirit Athletes, Eclipse CAA
13:38–13:42 Rauman Cheerleadingseura, Little Mermaids CAM
13:42–13:46 Northern Lights Cheerleading, Akvamariinit CAA
13:46–13:50 Golden Spirit, Unicorns CAM
13:50-13:54 Pyrintö Cheer Team, Flash CAA
13:54–13:58 Divine Spirit Cheerleaders, Ducklings CAM
13:58-14:02 Rauman Cheerleadingseura, Sirens CAA
14:02–14:06 Unity Cheer, Destiny CAM
14:06–14:10 Golden Spirit, Pegasi CAA
14:10–14:14 Northern Lights Cheerleading, Akaatit CAM

14:15-14:50 TAUKO

14:50 CHEER ALOITTELIJAT, MINIT
14:54–14:58 Golden Spirit, Fairies CAM
14:58–15:02 Dream Team Cheerleaders, Supercats CAM
15:02–15:06 Seinäjoki Silver Sharks, Serene CAM
15:06–15:10 West Coast Vikings Cheerleaders, WCV Lithium CAM
15:10–15:14 Northern Lights Cheerleading, Atsuriitit CAM
15:14–15:18 LSC Panthers, Tigris CAM
15:18–15:22 Arctic Cheer All-Stars, Ice Angels CAM
15:22–15:26 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Drizzle CAM
15:26–15:30 Hämeenlinna Cheer Team, Baby Bombs CAM
15:30–15:34 Eastern Star Cheerleaders, Shiny Tiny Stars CAM
15:34–15:38 Turun Cheerleadingseura Smash, Meritähdet CAM
15:38–15:42 Pyrintö Cheer Team, Glimmers CAM
15:42–15:46 Jaguars Spirit Athletes, Ceres CAM
15:46–15:50 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Sprinkle CAM
15:50-15:54 Pyrintö Cheer Team, Solar CAM
15:54-15:58 FunShine Cheerleaders, MiniLights CAM
15:58-16:02 Rauman Cheerleadingseura, Water Sprites CAM

16:05 PALKINTOJENJAKO

 

 

 

Sunnuntaina 3.12.2017

12:00 Ovet auki yleisölle

13:00 Kilpailujen avajaiset

13:10 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & CHEER ALOITTELIJAT, KLASSIKOT

13:10–13:14 Jaguars Spirit Athletes, Mars CAJ
13:14–13:18 Eastern Star Cheerleaders, Sparkling Stars CAJ
13:18–13:22 Kauhajoen Karhu Cheerleading, Cranberries CAJ
13:22–13:26 LOMA Cheerleaders, Teneriffa CAJ
13:26–13:30 Vihti Gym, Virtual CAJ
13:30–13:34 Riihimäen Voimistelu- ja Liikunta, Feral CAJ
13:34–13:38 Funky Team, Snow Monkeys CAJ
13:38–13:42 Pyrintö Cheer Team, Glow black CAJ
13:42–13:46 LCS Panthers, Pardalis CAJ
13:46–13:50 Unity Cheer, Electricity CAJ
13:50-13:54 Pyrintö Cheer Team, Heat CAK
13:54–13:58 Jaguars Spirit Athletes, Tellus CAJ
13:58–14:02 Vihti Gym, Voima CAK
14:02–14:06 Pyrintö Cheer Team, Flares CAJ
14:06–14:10 Funky Team Espoo, Silver Apes CAK
14:10–14:14 Helsinki Athletics Cheerleaders HAC, Excel CAJ
14:14–14:18 West Coast Vikings Cheerleaders, Rust CAK
14:18–14:22 Golden Spirit, Tinkerbells CAJ
14:22–14:26 Seinäjoki Silver Sharks, Vintage CAK
14:26–14:30 West Coast Vikings Cheerleaders, WCV Chrome CAJ
13:30–13:34 Dream Team Cheerleaders, Aristocats CAK

14:35-15:05 TAUKO
Stuntryhmä JSA Flare esiintyy 14:40

15:05 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & CHEER ALOITTELIJAT, KLASSIKOT
15:10–15:14 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Cyclone CAJ
15:14–15:18 Golden Spirit, Dinosaurs CAK
15:18–15:22 Northern Lights, Korundit CAJ
15:22–15:26 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Ice Age CAK
15:26–15:30 Turun Cheerkeadingseura Smash, Coyotes CAJ
15:30–15:34 Jaguars Spirit Athletes, Titan CAK

15:35 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & RYHMÄSTUNT, MINIT
15:40–15:44 Rauman Cheerleadingseura, Mermaids CAJ
15:44–15:48 Funky Team Espoo, FTE Incredible CRM
15:48–15:52 Hämeenlinna Cheer Team, Rockets CAJ
15:52–15:56 Black Diamond Cheerleaders, Overpowers CRM
15:56–16:00 Funky Team, Tamarins CAJ
16:00–16:04 Golden Spirit, Defiance CRM
16:04–16:08 Black Diamond Cheerleaders, Miracle CAJ
16:08–16:12 Jaguars Spirit Athletes, Nova CRM
16:12–16:16 Golden Spirit, Gnomes CAJ
16:16–16:20 Helsinki Athletics Cheerleaders HAC, Powerful CRM
16:20–16:24 Pyrintö Cheer Team, Glow red CAJ
15:24–16:28 Funky Team Espoo, FTE Impossible CRM
16:28–16:32 Dream Team Cheerleaders, Rockcats CAJ
16:32–16:36 Black Diamond Cheerleaders, Supernaturals CRM
16:36–16:40 Divine Spirit Cheerleaders, Darlings CAJ

17:00 PALKINTOJENJAKO

Valmennustiimit vuodelle 2018

Venus:

Stiina Keskinen, vastuuvalmentaja

Sohvi Tannijärvi, vastuuvalmentaja

Mika Leistiö, fysiikkavalmentaja

 

Universe:

Essi Mannermaa, vastuuvalmentaja

Jasmin Nokelainen, vastuuvalmentaja

 

Eclipse:

Essi Mannermaa, vastuuvalmentaja

Taru Välikangas, valmentaja

 

Titan:

Elisa Härkönen, vastuuvalmentaja

Essi Kumpulainen, valmentaja

Nea Muikku, varavalmentaja

 

SM-lopettaneet (Cosmos/Oldschool)

Miia-Titta Hanhivaara, vastuuvalmentaja

 

Jupiter:

Elina Itäranta, vastuuvalmentaja

Elisa Härkönen, vastuuvalmentaja

Siru Blomster, vastuuvalmentaja

 

Saturnus:

Miia-Titta Hanhivaara, vastuuvalmentaja

Jutta Nyman, valmentaja

Essi Kumpulainen, valmentaja

 

Tellus:

Jenna Oksanen, vastuuvalmentaja

Emmi Mannermaa, vastuuvalmentaja

Inka Manninen, valmentaja

Nea Muikku, varavalmentaja

 

Mars:

Peppi Valtonen, vastuuvalmentaja

Nea Muikku, vastuuvalmentaja

Jenna Pasanen, valmentaja

Noora Hyvätti, varavalmentaja

 

Orion:

Jenna Oksanen, vastuuvalmentaja

Tamara Liimatainen, valmentaja

Tuuli Smolander, valmentaja

Emma Matikainen, valmentajaharjoittelija

 

Otava:

Jutta Nyman, vastuuvalmentaja

Kia Kemell, valmentaja

Noora Hyvätti, valmentaja

 

Merkurius:

Viola Tuunanen, vastuuvalmentaja

Essi Kumpulainen, vastuuvalmentaja

Peppi Valtonen, valmentaja

 

Pluto:

Tamara Liimatainen, vastuuvalmentaja

Viola Tuunanen, vastuuvalmentaja

Laura Forssell, valmentaja

Tuuli Smolander, valmentajaharjoittelija

 

Ceres:

Jutta Nyman, vastuuvalmentaja

Essi Kumpulainen, vastuuvalmentaja

Jenni Jussila, valmentaja

Aino Jylhä, valmentajaharjoittelija

 

Pyrstötähdet:

Jenna Oksanen, vastuuvalmentaja

Noora Hyvätti, valmentaja

Riia Seppänen, valmentaja

Maiju Ihalainen, valmentajaharjoittelija

 

Auringot:

Anita Pajunen, vastuuvalmentaja

Miisa Honkonen, valmentaja

Jemina Ursin, valmentaja

Elle Nyyssönen, valmentajaharjoittelija

 

Sirius:

Ronja Kytömaa, vastuuvalmentaja

Emmi Mannermaa, valmentaja

Isabel De La Rosa, valmentaja

Silja Kalaja, valmentajaharjoittelija

 

Tähdet:

Emmi Mannermaa, vastuuvalmentaja

Ronja Kytömaa, valmentaja

Isabel De La Rosa, valmentaja

Silja Kalaja, valmentajaharjoittelija

 

Galaksi:

Jasmin Nokelainen, vastuuvalmentaja

Peppi Valtonen, vastuuvalmentaja

Winter Wildness -ennakkoliput myynnissä

Winter Wildness- kilpailut järjestetään Jyväskylässä 2.-3.12.2017! Lippuja voit ostaa ennakkoon nettisivuiltamme. Mikäli tapahtumaa ei myydä loppuun ennakkoon, on lipunmyynti avoinna myös paikan päällä. Lippuja voi ostaa sekä kortilla että käteisellä. Liput eivät ole paikkalippuja, joten paikalle kannattaa saapua kilpailupäivinä hyvissä ajoin (ovet avataan yleisölle kello 12).

Yhden päivän lippu
Aikuinen 17 €
Lapsi (4-12v.) 12 €
Perhelippu (2+2) 50 €

Kahden päivän lippu
Aikuinen 27 €
Lapsi (4-12v.) 21 €
Perhelippu (2+2) 90 €

Osta lippuja