Uutiset

kuvitus_uutiset

Archives

Winter Wildness -kilpailujen aikataulut

Winter Wildness 2017 -kilpailut kisataan tänä vuonna Jyväskylässä kaksipäiväisinä! Kilpailupäivien aikataulut ovat nyt varmistuneet ja ne ovat seuraavat

 

Lauantaina 2.12.2017

12:00 Ovet auki yleisölle

13: 00 Kilpailujen avajaiset

13:10 TANSSI ALOITTELIJAT, YHDISTETTY

13:10–13:14 Golden Spirit, Celtines TA
13:14–13:18 Northern Lights Cheerleading, Junior Dance 2 TA
13:18–13:22 Funky Team Espoo, Funky Dance Espoo TA

13:30 CHEER ALOITTELIJAT MINIT & CHEER ALOITTELIJAT, AIKUISET
13:30–13:34 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Mist CAM
13:34–13:38 Jaguars Spirit Athletes, Eclipse CAA
13:38–13:42 Rauman Cheerleadingseura, Little Mermaids CAM
13:42–13:46 Northern Lights Cheerleading, Akvamariinit CAA
13:46–13:50 Golden Spirit, Unicorns CAM
13:50-13:54 Pyrintö Cheer Team, Flash CAA
13:54–13:58 Divine Spirit Cheerleaders, Ducklings CAM
13:58-14:02 Rauman Cheerleadingseura, Sirens CAA
14:02–14:06 Unity Cheer, Destiny CAM
14:06–14:10 Golden Spirit, Pegasi CAA
14:10–14:14 Northern Lights Cheerleading, Akaatit CAM

14:15-14:50 TAUKO

14:50 CHEER ALOITTELIJAT, MINIT
14:54–14:58 Golden Spirit, Fairies CAM
14:58–15:02 Dream Team Cheerleaders, Supercats CAM
15:02–15:06 Seinäjoki Silver Sharks, Serene CAM
15:06–15:10 West Coast Vikings Cheerleaders, WCV Lithium CAM
15:10–15:14 Northern Lights Cheerleading, Atsuriitit CAM
15:14–15:18 LSC Panthers, Tigris CAM
15:18–15:22 Arctic Cheer All-Stars, Ice Angels CAM
15:22–15:26 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Drizzle CAM
15:26–15:30 Hämeenlinna Cheer Team, Baby Bombs CAM
15:30–15:34 Eastern Star Cheerleaders, Shiny Tiny Stars CAM
15:34–15:38 Turun Cheerleadingseura Smash, Meritähdet CAM
15:38–15:42 Pyrintö Cheer Team, Glimmers CAM
15:42–15:46 Jaguars Spirit Athletes, Ceres CAM
15:46–15:50 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Sprinkle CAM
15:50-15:54 Pyrintö Cheer Team, Solar CAM
15:54-15:58 FunShine Cheerleaders, MiniLights CAM
15:58-16:02 Rauman Cheerleadingseura, Water Sprites CAM

16:05 PALKINTOJENJAKO

 

 

 

Sunnuntaina 3.12.2017

12:00 Ovet auki yleisölle

13:00 Kilpailujen avajaiset

13:10 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & CHEER ALOITTELIJAT, KLASSIKOT

13:10–13:14 Jaguars Spirit Athletes, Mars CAJ
13:14–13:18 Eastern Star Cheerleaders, Sparkling Stars CAJ
13:18–13:22 Kauhajoen Karhu Cheerleading, Cranberries CAJ
13:22–13:26 LOMA Cheerleaders, Teneriffa CAJ
13:26–13:30 Vihti Gym, Virtual CAJ
13:30–13:34 Riihimäen Voimistelu- ja Liikunta, Feral CAJ
13:34–13:38 Funky Team, Snow Monkeys CAJ
13:38–13:42 Pyrintö Cheer Team, Glow black CAJ
13:42–13:46 LCS Panthers, Pardalis CAJ
13:46–13:50 Unity Cheer, Electricity CAJ
13:50-13:54 Pyrintö Cheer Team, Heat CAK
13:54–13:58 Jaguars Spirit Athletes, Tellus CAJ
13:58–14:02 Vihti Gym, Voima CAK
14:02–14:06 Pyrintö Cheer Team, Flares CAJ
14:06–14:10 Funky Team Espoo, Silver Apes CAK
14:10–14:14 Helsinki Athletics Cheerleaders HAC, Excel CAJ
14:14–14:18 West Coast Vikings Cheerleaders, Rust CAK
14:18–14:22 Golden Spirit, Tinkerbells CAJ
14:22–14:26 Seinäjoki Silver Sharks, Vintage CAK
14:26–14:30 West Coast Vikings Cheerleaders, WCV Chrome CAJ
13:30–13:34 Dream Team Cheerleaders, Aristocats CAK

14:35-15:05 TAUKO
Stuntryhmä JSA Flare esiintyy 14:40

15:05 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & CHEER ALOITTELIJAT, KLASSIKOT
15:10–15:14 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Cyclone CAJ
15:14–15:18 Golden Spirit, Dinosaurs CAK
15:18–15:22 Northern Lights, Korundit CAJ
15:22–15:26 Spirit Shakin’ Cheerleaders, Ice Age CAK
15:26–15:30 Turun Cheerkeadingseura Smash, Coyotes CAJ
15:30–15:34 Jaguars Spirit Athletes, Titan CAK

15:35 CHEER ALOITTELIJAT, JUNIORIT & RYHMÄSTUNT, MINIT
15:40–15:44 Rauman Cheerleadingseura, Mermaids CAJ
15:44–15:48 Funky Team Espoo, FTE Incredible CRM
15:48–15:52 Hämeenlinna Cheer Team, Rockets CAJ
15:52–15:56 Black Diamond Cheerleaders, Overpowers CRM
15:56–16:00 Funky Team, Tamarins CAJ
16:00–16:04 Golden Spirit, Defiance CRM
16:04–16:08 Black Diamond Cheerleaders, Miracle CAJ
16:08–16:12 Jaguars Spirit Athletes, Nova CRM
16:12–16:16 Golden Spirit, Gnomes CAJ
16:16–16:20 Helsinki Athletics Cheerleaders HAC, Powerful CRM
16:20–16:24 Pyrintö Cheer Team, Glow red CAJ
15:24–16:28 Funky Team Espoo, FTE Impossible CRM
16:28–16:32 Dream Team Cheerleaders, Rockcats CAJ
16:32–16:36 Black Diamond Cheerleaders, Supernaturals CRM
16:36–16:40 Divine Spirit Cheerleaders, Darlings CAJ

17:00 PALKINTOJENJAKO