Yhteystiedot

Alalinkit

VALMENTAJAT JA OHJAAJAT

Seuran valmennuspäällikkönä toimii Miia-Titta Hanhivaara: vp(a)jaguarscheer.com / 044 238 9946
Cheerleadingvalmentajat tavoitat sähköpostitse osoitteista ”joukkue(a)jaguarscheer.com”. Cheertanssivalmentajat tavoitat sähköpostitse osoitteesta cheerdance(a)jaguarscheer.com.

Valmentajamme ja ohjaajamme ovat:

SM- tason kilpajoukkueet

Jupiter:

Siru Blomster (vastuuvalmentaja)
Elina Itäranta (vastuuvalmentaja)
Elisa Härkönen (vastuuvalmentaja)

Universe:

Essi Mannermaa (vastuuvalmentaja)
Jasmin Nokelainen (vastuuvalmentaja)
Vilma Vanhanen (vastuuvalmentaja)
Jeremias Huhta (valmentajaharjoittelija)

Venus:

Stiina Keskinen (vastuuvalmentaja/laji)
Sohvi Tannijärvi (vastuuvalmentaja/laji)
Mika leistiö (vastuuvalmentaja/fysiikka)

Edistyneet tason kilpajoukkueet:

Merkurius:

Essi Kumpulainen (vastuuvalmentaja)
Viola Tuunanen (vastuuvalmentaja)
Elina Itäranta (vastuuvalmentaja)
Peppi Valtonen (valmentaja)

Saturnus:

Miia-Titta Hanhivaara (vastuuvalmentaja)
Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Essi Kumpulainen (valmentaja)
Emmi Alanen (vakituinen varavalmentaja)

Keskitason kilpajoukkueet:

Pluto:

Tamara Liimatainen (vastuuvalmentaja)
Laura Forssell (vastuuvalmentaja)
Tuuli Smolander (valmentaja)

Tellus:

Emmi Mannermaa (vastuuvalmentaja)
Inka Manninen (vastuuvalmentaja)
Essi Mannermaa (valmentaja)

Alkeiskilpajoukkueet:

Asterix:

Miisa Honkonen (vastuuvalmentaja)
Ronja Kytömaa (vastuuvalmentaja)
Tiia Viljasjärvi (valmentaja)

Katja Krook (valmentajaharjoittelija)
Elle Nyyssönen (valmentajaharjoittelija)

Ceres:

Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Essi Kumpulainen (vastuuvalmentaja)
Noora Hyvätti (valmentaja)
Aino Jylhä (valmentaja/valmentajaharjoittelija)

Eclipse:

Taru Välikangas (vastuuvalmentaja)
Siru Blomster (vastuuvalmentaja)
Vilma Vanhanen (vastuuvalmentaja)
Alexia Tänav (valmentajaharjoittelija)

Mars:

Peppi Valtonen (vastuuvalmentaja)
Nea Muikku (vastuuvalmentaja)
Jenna Pasanen (valmentaja)

Harrastejoukkueet:

Allstars:

Miia-Titta Hanhivaara (vastuuvalmentaja)
Martti Parkkinen (valmentaja)

Auringot:

Miisa Honkonen (vastuuvalmentaja)
Anita Pajunen (valmentaja)
Jemina Ursin (valmentaja)
Elle Nyyssönen (valmentajaharjoittelija)

Cosmos

Peppi Valtonen (vastuuvalmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentaja)
Katja Krook (valmentajaharjoittelija)
Aada Seppä (valmentajaharjoittelija)

Galaksi:
Jasmin Nokelainen
Ronja Kytömaa

Orion:

Jenna Oksanen (vastuuvalmentaja)
Tamara Liimatainen (valmentaja)
Emma Matikainen (valmentajaharjoittelija)
Maiju Ihalainen (valmentajaharjoittelija)

Otava:

Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Tuuli Smolander (valmentaja)
Kia Kemell (valmentaja)
Aurora Ruth (valmentajaharjoittelija)

Pyrstötähdet:

Jenna Oksanen (vastuuvalmentaja)
Riia Seppänen (valmentaja)
Miia Jukarainen (valmentaja)
Maiju Ihalainen (valmentajaharjoittelija)

Satellites:

Ronja Kytömaa (vastuuvalmentaja)
Jemina Ursin (valmentaja/cheer)
Aino Jylhä (valmentaja/cheer)

Seela Sahikallio (valmentajaharjoittelija/cheer)
Tessa Nyberg (valmentaja/tanssi)
Jasmiina Kääminen (valmentaja/tanssi)

Sirius:

Ronja Kytömaa (vastuuvalmentaja)
Emmi Mannermaa (valmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentaja)
Silja Kalaja (valmentajaharjoittelija)
Minttu Viinikka (valmentajaharjoittelija)

Titan:

Elisa Härkönen (vastuuvalmentaja)
Essi Kumpulainen (vastuuvalmentaja)
Asta Penttinen (vakituinen varavalmentaja)

Tähdet:

Emmi Mannermaa (vastuuvalmentaja)
Ronja Kytömaa (valmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentaja)
Silja Kalaja (valmentajaharjoittelija)

 

Tanssijoukkueet:

SM-tason kilpajoukkueet:

Dione:
Siekkinen Sonja (SCL Ohjaaja, tanssi)

Dynamic:
Siekkinen Sonja (SCL Ohjaaja, tanssi)
Hare Joanna (SCL Ohjaaja, tanssi)

Kilpajoukkueet:

Devotion:
Siekkinen Sonja (SCL Ohjaaja, tanssi)

Alkeiskilpajoukkueet:

DazzLing:
Siekkinen Sonja (SCL Ohjaaja, tanssi)

Harrastejoukkueet:

Desire:

Elisa Härkönen (vastuuvalmentaja)
Jutta Nyman (valmentaja)