Yhteystiedot

Alalinkit

VALMENTAJAT JA OHJAAJAT

Seuran valmennuspäällikkönä toimii Miia-Titta Hanhivaara: vp(a)jaguarscheer.com / 044 238 9946
Cheerleadingvalmentajat tavoitat sähköpostitse osoitteista ”joukkue(a)jaguarscheer.com”. Cheertanssivalmentajat tavoitat sähköpostitse osoitteesta cheerdance(a)jaguarscheer.com.

Valmentajamme ja ohjaajamme ovat:

SM- tason kilpajoukkueet

Jupiter:

Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Asta Penttinen (vastuuvalmentaja)
Heli Heikkinen (vastuuvalmentaja)
Martti Parkkinen (fysiikka)

Universe:

Lyyli Mäkinen (vastuuvalmentaja)
Jeremias Huhta (valmentaja)
Joona-Petteri Yli-Sorvari (valmentaja)

Venus:

Stiina Keskinen (vastuuvalmentaja/laji)
Sohvi Tannijärvi (vastuuvalmentaja/laji)
Mika leistiö (vastuuvalmentaja/fysiikka)

 

Edistyneet tason kilpajoukkueet:

Merkurius:

Essi Kumpulainen (vastuuvalmentaja)
Viola Tuunanen (vastuuvalmentaja)
Tamara Liimatainen (vastuuvalmentaja)

Saturnus:

Nea Muikku (vastuuvalmentaja)
Jenna Pasanen (vastuuvalmentaja)
Iina Kallio (vastuuvalmentaja)

Keskitason kilpajoukkueet:

Pluto:

Tuuli Smolander (vastuuvalmentaja)
Laura Forssell (vastuuvalmentaja)
Kia Kemell (valmentaja)

Tellus:

Emmi Mannermaa (vastuuvalmentaja)
Miisa Honkonen (vastuuvalmentaja)
Aurora Ruth (valmentaja)

 

Alkeiskilpajoukkueet:

Asterix:

Miisa Honkonen (vastuuvalmentaja)
Noora Hyvätti (vastuuvalmentaja)
Katja Krook (valmentaja)
Silja Kalaja (valmentajaharjoittelija)

Ceres:

Essi Kumpulainen (vastuuvalmentaja)
Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Aino Jylhä (valmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentajaharjoittelija)

Eclipse:

Taru Välikangas (vastuuvalmentaja)
Jonna Pyykölä (vastuuvalmentaja)
Silja Hassinen (valmentajaharjoittelija)

Mars:

Noora Hyvätti (vastuuvalmentaja)
Anni Pitkäaho (vastuuvalmentaja/ kevät)
Jemina Ursin (valmentaja/ kevät, vastuuvalmentaja/ syksy)

 

Harrastejoukkueet:

Allstars:

Miia-Titta Hanhivaara (vastuuvalmentaja)
Nea Muikku (vastuuvalmentaja)

Auringot:

Jenna Oksanen (vastuuvalmentaja)
Jemina Ursin (valmentaja)
Emma Matikainen (valmentaja)
Maiju Ihalainen (valmentajaharjoittelija)

Cosmos

Tuuli Smolander (vastuuvalmentaja)
Katja Krook (valmentaja)
Aada Seppä (valmentajaharjoittelija)
Ella Häkkinen (valmentajaharjoittelija)

Orion:

Emmi Alanen (vastuuvalmentaja)
Alexia Tänav (valmentaja)
Emma Tirkkonen (valmentajaharjoittelija)
Siiri Kamppi (valmentajaharjoittelija)

Otava:

Jenna Oksanen (vastuuvalmentaja)
Tuuli Smolander (valmentaja)
Kia Kemell (valmentaja)
Mianda Fath (valmentajaharjoittelija)

Pyrstötähdet:

Miia Jukarainen (vastuuvalmentaja)
Riia Seppänen (valmentaja)
Maiju Ihalainen (valmentaja)
Heta Tammi (valmentajaharjoittelija)

Satellites:

Jenna Oksanen (vastuuvalmentaja)
Emma Matikainen (valmentaja/cheer)
Maiju Ihalainen (valmentajaharjoittelija, cheer)
Tessa Nyberg (valmentaja/tanssi)
Aurora Ruth (valmentaja/tanssi)

Sirius:

Minttu Viinikka (vastuuvalmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentaja)
Silja Kalaja (valmentaja)
Seela Sahikallio (valmentajaharjoittelija)

Titan:

Aino Jylhä (vastuuvalmentaja)
Nana Inkinen (valmentaja)
Jenni Hakala (valmentajaharjoittelija)

Tähdet:

Minttu Viinikka (vastuuvalmentaja)
Isabel De La Rosa (valmentaja)
Silja Kalaja (valmentaja)
Seela Sahikallio (valmentajaharjoittelija)

Neptunus:

Viivi Olden (valmentaja)
Emmi Alanen (valmentaja)
Reetta Vuorinen (valmentajaharjoittelija)

 

Tanssijoukkueet:

SM-tason kilpajoukkueet:

Dione:

Sonja Siekkinen (vastuuvalmentaja)
Heli Heikkinen (vastuuvalmentaja)
Elisa Härkönen (vastuuvalmentaja)

Dynamic:

Sonja Siekkinen (vastuuvalmentaja)
Heli Heikkinen (vastuuvalmentaja)

 

Kilpajoukkueet:

Devotion:

Eveliina Heikkilä
Annika Häkkinen

 

Alkeiskilpajoukkueet:

DazzLing:

Eveliina Heikkilä
Annika Häkkinen
Matilda Varis

 

Harrastejoukkueet:

Desire:

Jutta Nyman (vastuuvalmentaja)
Aurora Ruth (valmentaja)