Yhteystiedot

Alalinkit

VALMENTAJAT

Seuran valmennuspäällikkönä toimii Tiia Parviainen: vp(a)jaguarscheer.com / 044 238 9946
Joukkueiden valmentajat tavoitat sähköpostitse osoitteista ”joukkue(a)jaguarscheer.com”.

Valmentajamme ja ohjaajamme ovat:

Aikuisten kilpajoukkueet

Venus:

Stiina Keskinen
Sohvi Tannijärvi
Essi Mannermaa
Mika Leistiö (fysiikka)

Stargate:

Asta Takala
Anna Kyntäjä
Aada Kerkkonen

Eclipse:

Silja Hassinen
Taru Välikangas
Minttu Viinikka
Maija Lintula

 

Junioreiden kilpajoukkueet:

Jupiter:

Jutta Nyman
Asta Penttinen
Emmi Mannermaa
Martti Parkkinen (fysiikka)

Saturnus:

Aurora Ruth
Nelli Immonen
Elisa Härkönen
Martti Parkkinen (fysiikka)

Tellus:

Miisa Honkonen
Tiia Parviainen
Sointu Kilpeläinen

Mars:

Oona Kiviniemi
Jenna Parpala
Anna Pelkonen

Atlas:

Emma Matikainen
Emma Tirkkonen
Reetta Vuorinen
Minttu Ilvessuo

 

Minien kilpajoukkueet:

Merkurius:

Essi Kumpulainen
Silja Kalaja
Kia Kemell
Annukka Mäyry (akrobatia/fysiikka)

Pluto:

Miisa Honkonen
Tuuli Smolander
Siiri Leskinen

Ceres:

Essi Kumpulainen
Aino Jylhä
Anni Aaltonen

Asterix:

Siiri Leskinen
Vilma Teiskonen
Viola Tuunanen
Jenna Vuoristo

Triton:

Inka Koskinen
Jenni Hakala
Seela Sahikallio

 

Harrastejoukkueet:

Allstars:

Emmi Alanen (valmentaja)
Noora Kalliopohja (valmentaja)

Titan:

Noora Hyvätti (valmentaja)
Katja Krook (valmentaja)

Polaris:

Asta Takala
Jeremias Huhta
Jenni Hakala

Orion:

Silja Kalaja
Neila Hanslian
Mianda Fath

Otava:

Tuuli Smolander
Mianda Fath
Mira Kuutschin
Natali Ylkänen

Auringot:

Reetta Vuorinen
Emma Matikainen
Julia Saari
Sohvi Kalajo

Pyrstötähdet:

Vilma Teiskonen
Maiju Ihalainen
Neila Hanslian
Ida Kokkonen

Cosmos

Seela Sahikallio
Vilma Teiskonen
Vilma Hakkarainen
Iita Tuormaa

Satelliitit:

Mila Silonsaari (tanssi)
Silja Kalaja (cheer)
Mianda Fath (tanssi + cheer)
Saana Nieminen (tanssi)
Julia Kurjonen (tanssi)
Moona Simpanen (cheer)
Salla Niiranen (cheer)

Sirius:

Heli Heikkinen
Emmi Mannermaa
Laura Laitinen

Apollo:

Emmi Mannermaa
Netta Kajander
Marleena Tapanainen
Kiia Heiskanen

Tähdet:

Heli Heikkinen
Emmi Mannermaa
Laura Laitinen

 

Tanssijoukkueet:

SM-tason kilpajoukkueet:

Dynamic:

Heli Heikkinen
Sara Mankki
Taru Mällinen

Dione:

Elisa Härkönen
Aurora Ruth

Dash:

Tessa Nyberg
Jenna Parpala
Krista Liimatainen

 

Harrastejoukkueet:

Satelliitit:

Annika Häkkinen (valmentaja, tanssi)
Mila Silonsaari (valmentaja, tanssi)
Veela Kalliola (valmentajaharjoittelija, tanssi)
Saana Nieminen (valmentajaharjoittelija, tanssi)

Silja Kalaja (valmentaja, cheer)
Moona Simpanen (valmentajaharjoittelija, cheer)
Sointu Kilpeläinen (valmentajaharjoittelija, cheer)

Cheertanssin liikuntalaturi:

Heli Heikkinen
Sara Mankki

Cheertanssin liikuntaveturi:

Sara Mankki
Heli Heikkinen
Julia Kurjonen
Salla Niiranen